06-23671179 info@cafelangelo.nl

Zure Voorspellingen

Vakantie. Alleen het woord al voelt als zon op je gezicht. Je boekt iets, kijkt ernaar uit, telt de dagen af en dan begint het. Niet het inpakken of het plannen, maar de mensen om je heen, mensen die het opvallend leuk lijken te vinden om je er even fijntjes op te wijzen dat het weer op jouw bestemming “niet zo best” wordt.

“Oh… ga jij dan? Heb je het weerbericht gezien?” zeggen ze dan, met een mengeling van bezorgdheid en een nauwelijks verstopte glimlach. Alsof ze je willen voorbereiden, maar stiekem ook een klein beetje hopen dat je straks in de regen zit.
Het fascinerende is dat niemand je ooit waarschuwt voor te veel zon. Niemand zegt: “Goh, het wordt wel héél mooi weer hoor, pas je een beetje op?”

En als je dan eindelijk terug bent, uitgerust en vol verhalen, staat de volgende traditie alweer klaar. Mensen die je even aandachtig aankijken en dan zeggen: “Oh… je bent helemaal niet zo bruin geworden.” Alsof dat de graadmeter is van je hele vakantie.
Niemand vraagt hoeveel boeken je hebt gelezen, hoe lekker het eten was of hoe fijn het was om even nergens aan te hoeven denken. Nee, het draait blijkbaar om een paar tinten verschil op je huid. Alsof je vakantie pas geslaagd is als je eruitziet alsof je drie weken in een grill hebt gelegen.

Maar misschien zegt het meer over ons dan over het weer. Misschien vinden we het gewoon lastig als iemand anders iets leuks gaat doen. Of misschien is het gewoon typisch menselijk om altijd even het wolkje te benoemen, zelfs als de zon al schijnt.

En toch, ergens werkt het ook aanstekelijk. Voor je het weet zit je zelf ook drie keer per dag het weerbericht te checken. Terwijl vakantie eigenlijk juist bedoeld is om alles even los te laten, inclusief de drang om het weer te willen voorspellen.

En eerlijk? Zelfs met een beetje regen blijft vakantie nog steeds… vakantie

Alieneke