06-23671179 info@cafelangelo.nl

OVER HET WEL EN WEE IN ’T CAFÉ

Toneel met een Luchie!

 

Dit jaar speelde O.K.K. het stuk ”Vakaansie met een Luchie” en dat het een luchie had kwam niet alleen van de varkensstal waarbij elke keer dat de staldeur open ging je de varkens kon horen krijsen en knorren.

De tweede uitvoering was even spannend of deze wel door kon gaan in verband met de te verwachtte ijzel, maar gelukkig werd de ijzel pas om middernacht verwacht en werden de pauzes ingekort zodat iedereen veilig huiswaarts kon keren al waren de spelers zelf zich niet zo bewust van de tijd toen zij in het holst van de nacht glibberend en glijdend hun weg terug naar huis terug vonden.

De laatste uitvoering was op zaterdag. Het ijzelde niet, de gordijnen gingen goed open, de obers waren op tijd, wat kon er nu nog misgaan? In de eerste pauze toen we druk in de weer waren om de dorstige bezoekers zo snel mogelijk van een drankje te voorzien kwam een bezoeker van het toilet met de mededeling dat het water niet weg liep. Normaal val ik Jos nooit lastig als hij als toneelspeler met zijn mede toneelspelers geniet van een welverdiend pauzedrankje maar dit keer kon ik even niet anders. Het water liep inderdaad niet weg ook niet toen ik met dat plompding verschillende pogingen had gedaan en het was niet één toilet nee het waren alle toiletten ….JOS…HELLLUUUPPPP!!!

De boel zat goed verstopt, de boodschap die ik had voor de bezoekers was dan ook, de mannen ouderwets tegen de boom en de vrouwen konden naar boven in de hoop dat die toiletten op een andere buis uit zouden komen. Maar je raadt het al dat was niet het geval, toen er boven werd doorgetrokken stroomden de toiletten beneden over. Gewapend met dweil, schepemmer en emmers heb ik het toneelstuk in de toiletten doorgebracht waarbij Jos in de momenten dat hij niet op het toneel stond in zijn onderbroek en later in zijn jurk naarstig stond te plompen met dat plompgeval.

Er kon niet meer doorgetrokken worden en zoals Jos het zo mooi in de tweede pauze wist te zeggen “jullie vrouwen niet vegen maar even goed uitschudden” dus zo geschiedde. Het werd er niet minder gezellig door en het werd er ook minder laat door. Om vier uur gingen de lichten uit en gelukkig is inmiddels het probleem verholpen en het nare luchie gelukkig ook!

Alieneke