OVER HET WEL EN WEE IN ’T CAFÉ
Jawohl!
Jawohl, Jos en ik gaan het toneel op en we gaan spelen in het toneelstuk “Allo Allo”.
Sieger, onze regisseur had bedacht dat wij onszelf wel eens heel overtuigend in een Duits uniform konden hijsen en zo kwam het dat we ineens met een toneelboek in onze handen stonden, ik in de rol van Helga en Jos in de rol van luitenant Grüber en ineens moesten we ons bezighouden met Duitse uniformen, pruiken en teksten leren met een Duits accent.
Nu is het zo dat een rol spelen toch iets anders is dan een tekstje uit je hoofd leren, zeker als een personage een paar eigenaardigheden heeft. Ik moet als Helga namelijk niet alleen een Duits accent onder de knie krijgen, maar ook jarretels dragen en eerlijk gezegd had ik jarretels tot nu toe vooral geassocieerd met andere gelegenheden dan de repetitieavond van een toneelstuk. Jos heeft het wat dat betreft ook niet makkelijk, luitenant Grüber valt namelijk op mannen en dat betekent dat Jos zich niet alleen een Duits accent moet aanleren maar ook moet oefenen in het belangstellend aankijken van het mannelijk geslacht.
Waar andere stellen waarschijnlijk gezellig samen op de bank zitten, zitten wij tegenover elkaar met een tekstboek op schoot, ik in mijn jarretels en Jos met zijn Grüber blik. Want hoe gek het ook voelt om jezelf ineens in een Duits uniform op het toneel te zien, het is ook heerlijk om even iemand anders te mogen zijn. En misschien is dat wel precies waarom we gevraagd zijn, niet omdat we zo ontzettend goed kunnen toneelspelen, niet omdat we zo overtuigend Duits kunnen spelen, maar omdat ze misschien dachten, die twee die durven tenminste. Dus mocht u binnenkort ons ergens zien lopen, ik in een Duits uniform waarschijnlijk met jarretels eronder en Jos als luitenant Grüber, opvallend geïnteresseerd in de heren om hem heen, dan weet u dat het goed gaat met de repetities. En mocht u uzelf afvragen waarom wij voor deze rollen zijn gevraagd…..wij weten het inmiddels ook, alleen zijn we er nog niet helemaal achter of dat een compliment is.
Jawohl!
Alieneke